» Home

Wyjątkowość naszych produktów - akcesoria do masażu


"Ciało, które regularnie masowane jest olejem nie dozna urazu nawet jeśli będzie poddane ciężkiej pracy. Ciało obdarzone dotykiem przez codzienny masaż ciepłym olejem staje się silne i pełne gracji do późnej starości". Charaka Samhita rozdz. 1, wers. 88-89

 

Produkcja naszych kosmetyków przebiega wedle ustalonych norm, przechodzą one przez szereg badań, by uzyskać certyfikaty jakości zgodne z aktualnymi, europejskimi przepisami dot. bezpieczeństwa produktu kosmetycznego.

Zakres badań zgodny jest z :
 
• Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady WE Nr 1223/2009 z dnia 30
listopada 2009 dotyczące produktów kosmetycznych (w zakresie wykonywanych
oznaczeń).
• COLIPA Guidelines „Guidelines on stability testing of cosmatic products 2004”
• IFSCC „Monograph No2 The fundamental of stability testing”.
• ICH Q1A (R2) „Guideline stability Testing of new Drug and Products”.


Wszelkie działania przy produkcji naturalnych kosmetyków mają na celu jak najdokładniejszą optymalizację ich działania, tak by wszystkie substancje lecznicze mogły dotrzeć wgłąb skóry. Jest to niezmiernie ważne przy terapii, ponieważ przede wszystkim korzystnie wpływa na regenerację i odżywienie tkanki, jak również ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu.


Ajurveda całkowicie wyklucza używanie wszystkiego co syntetyczne, wedle maksymy: "Nie kładź na ciało tego, czego nie mógłbyś zjeść”.


Podczas szkoleń, jak również w ofercie dystrybucyjnej posiadamy produkty marek, którym leży na sercu przede wszystkim korzystanie jedynie z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego, w miarę możliwości z kontrolowanych upraw ekologicznych.


W żadnym wypadku nie stosujemy surowców zmodyfikowanych genetycznie, z martwych zwierząt, czy wyrobów petrochemicznych. Przykładamy wszelkich starań by produkty, na których pracujemy nie były testowane na zwierzętach, ani tym bardziej w swym składzie nie miały żadnych syntetyzatorów. Staramy się by opakowania naszych kosmetyków, również były  ekologiczne.

 

Oleje

Oleje są głównym składnikiem produktów. Ich zdobycie wiąże się z jak najbardziej naturalną uprawą roślin, a następnie zimnym tłoczeniem i nierafinowaniem. Dzięki temu finalny olejek do masażu jest bogaty w wartości biologiczne i odżywcze, o jedwabistej strukturze. Przyczynia się to do łatwiejszego przyswajania produktu przez skórę. 


Emulgatory

W naszych kosmetykach łączenie wody z olejami odbywa się za sprawą emulgatorów pochodzenia roślinnego. 

 

Substancje zapachowe

Lekki, łagodny i przyjemny zapach naszych kosmetyków wynika tylko i wyłącznie ze stosowania naturalnych olejków eterycznych. Dzięki temu częstotliwość wystąpienia alergii zniwelowana jest praktycznie do minimum.

 

Konserwanty

Nasze kosmetyki konserwowane są jedynie za pomocą naturalnych metod, czyli odpowiednio dobranych składników, takich jak wybór czystych produktów, zastosowanie olejków, witamin.

 

Substancje czynne

Przy produkcji naturalnych produktów istotne jest by stosować jedynie wysokiej jakości ekstrakty roślinne. Skutkuje to uzyskaniem pełnowartościowego produktu bogatego w składniki czynne.Sprawdź nasze: akcesoria do masażu