Pakiet egzotyczny SPA
PRZEWIŃ

Hammam Turecki

Kurs masażu tureckiego Hammam

Turecka odmiana hammamu, to połączenie tradycyjnego masażu z rytuałem o charakterze wręcz ceremonialnym. Dlaczego jest tak bardzo pożądaną formą relaksu oraz spędzania wolnego czasu?

Rytuał hammam niezwykle skutecznie wspomaga procesy regeneracyjne w ciele, a także wycisza przebodźcowany umysł. Ponadto stanowi masaż głęboko-uspokajający. Czym jest i jak wykonać rytuał hammam?

Masaż turecki hammam – doznaj przyjemności masażu całego ciała

Historia tureckiego Hammam jest bogata i wiąże się z rytuałami ceremonialnymi. Dosłowne tłumaczenie słowa „hammam” z języka tureckiego oznacza „wszystkie dobra”, co symbolizuje bogactwo doznań związanych z udogodnieniami tej „ceremonii”. Koncepcja ta łączy w sobie elementy kultury rzymskiej oraz tradycje islamskie.

W rytuał wchodzi oczyszczanie oraz masaż całego ciała, w którym wytworzona z mydła piana  odgrywa kluczową rolę w głębokim oczyszczeniu. To właśnie ze względu na kulturowe znaczenie tego połączenia, zabiegi hammam cieszą się wielkim powodzeniem. Warto zaznaczyć, że etapy rytuału hammam kładą szczególnie duży nacisk na oczyszczenie i wyciszenie.

Jak przebiega rytuał hammam?

Cały rytuał hammam opiera się na tym, jak w dawnych czasach do jego przeprowadzenia wykorzystywano wodę, pianę i oleje.

Jego działanie głęboko odpręża, rozluźnia mięśnie, zmniejsza napięcie nerwowe, a skóra staje się po nim niczym nowo narodzona. W trakcie zabiegu hammam, łaźnię parową możemy z powodzeniem zastąpić poprzez samodzielną kąpiel pod prysznicem.

Rozluźnienie ciała w gorącej kąpieli

Rytuał Hammam warto rozpocząć od przyjęcia gorącej kąpieli, co ma na celu rozluźnienie mięśni oraz oczyszczenie ciała z toksyn i zanieczyszczeń. Podobnie jak w saunie, gorąca wodna pomaga w głębokim odprężeniu organizmu, przygotowując go do dalszych zabiegów.

Złuszczanie naskórka mydłem

Następy etap to masaż pianą, do wytworzenia której wykorzystuje się mydło do tego przeznaczone. W czasie rytuału hammam przeprowadzamy peeling całego ciała za pomocą piany i szorstkiej rękawicy Kessa, usuwając martwy naskórek. Ten proces intensyfikuje się po zastosowaniu zimnego prysznica.

Kojący masaż z olejkiem arganowym

Gdy wszystkie etapy rytuału hammam dobiegną końca, nadchodzi czas na przeprowadzenie kojącego masażu z pomocą olejku arganowego. Ten etap ma na celu dalsze nawilżenie skóry oraz zapewnienie jej odmłodzenia i jędrności.

Olejek arganowy jest dopełnieniem tych niezwykłych właściwości, które nasze ciało otrzymuje dzięki działaniu sauny parowej. Masaż z olejkiem oferuje nie tylko korzyści fizyczne, ale również psychiczne, dostarczając uczucia prawdziwego relaksu i odprężenia.

Rytuał Hammam jest niezwykłym doświadczeniem, które przynosi korzyści zarówno dla ciała, jak i umysłu. Pozwala na pełne odprężenie i regenerację.

Korzyści płynące z tureckiego masażu hammam

 1. Łagodzi lub usuwa uczucie ciężkości w ciele.
 2. Odstresowuje i daje przyjemność.
 3. Nawilża powierzchnię skóry.
 4. Działa odżywiająco i pielęgnująco.
 5. Uspokaja umysł i ciało.
 6. Działa pobudzająco na krążenie krwi oraz limfę.
 7. Relaksuje, jednocześnie nie rozleniwiając osoby masowanej.

Korzyści płynące z kursu

 1. Wzbogacenie oferty swojego gabinetu masażu o ekskluzywną i dość egzotyczną, jak na europejskie standardy, technikę.
 2. Zdobycie praktycznych i konkretnych umiejętności, podpartych wiedzą teoretyczną konieczną do wykonywania profesjonalnego i bezpiecznego masażu.
 3. Uzyskanie uprawnień do wykonywania masaży obejmujących kurs.
 4. Poszerzenie wiedzy nie tylko dotyczącej danych technik, ale również dotyczącej odpowiednich kosmetyków czy akcesoriów.
 5. Skonsultowanie swoich wątpliwości z prowadzącymi.
 6. Otwarcie drzwi do rozpoczęcia i rozwoju w branży masażu.
 7. Szansa poszerzenia sieci kontaktów w branży.
 8. Możliwość przetestowania wysokiej jakości kosmetyków oraz sprzętu.
 9. Sposobność doświadczenia masażu z dwóch perspektyw: osoby masowanej i masującej.
 10. Nauka budowania odpowiedniej atmosfery w gabinecie.

Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w ofercie Akademii Masażu Karuna

Chcesz profesjonalnie wyposażyć swój gabinet masażu lub zaopatrzyć się w niezbędne sprzęty i akcesoria do wykonania rytuału Hammam w zaciszu własnego domu? Nie musisz tracić czasu na poszukiwania!

Potrzebujesz profesjonalnego łóżka do masażu lub materacu? A może teraz priorytetem jest wyposażenie gabinetu masażu w naturalne kosmetyki, olejki i niezawodne akcesoria?

W ofercie Karuna znajdziesz również piękne bluzki i zwiewne chusty pareo o egzotycznej kolorystyce i doskonałym wykonaniu, które m.in. idealnie się zdadzą do masażu Lomi Lomi, ale także do codziennego użytkowania!

Czy już wiesz, jaki asortyment chcesz wybrać? Sprawdź ofertę Akademii Masażu Karuna i znajdź wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć wyjątkowy i relaksacyjny klimat zarówno w swoim gabinecie masażu, jak i w domowym SPA.

Pakiety masaży w tureckim wydaniu

Technika tureckiego rytuału Hammam dostępna jest w pakiecie egzotycznym SPA (KE).

Pakiet zawiera w sobie takie techniki, jak:

 1. Hammam marokański.
 2. Hammam turecki.
 3. Masaż balijski.
 4. Masaż stopami Padanghata.
 5. Masaż tajski Nuad Phaen Boran.

Cały kurs masaży stanowi kompleksowy zestaw powiązanych ze sobą, skutecznych, egzotycznych i interesujących technik.

Dołącz do nas już dziś i bez obaw rozwijaj swoją pasję do masażu! W razie pytań skontaktuj się z nami, podając swojego e-maila i uzyskaj więcej informacji na temat naszych kursów w Borach Tucholskich!

Masz pytania?

Z chęcią na nie odpowiemy!

  Najbliższy kurs

  Dostępny tylko w pakiecie szkoleniowym

  Pakiet egzotyczny SPA (KE)

  Termin 16.04-19.04.2024
  Cena 2900 zł
  Kaucja zwrotna 500 zł
  Dostępne miejsca 1

  Filmy z kursu