• Zacznij od zaraz.
  Przeszłość już była, przyszłość jest niepewna

 • Zacznij od zaraz.
  Przeszłość już była, przyszłość jest niepewna

 • Zacznij od zaraz.
  Przeszłość już była, przyszłość jest niepewna

Wyjątkowość naszych produktów - akcesoria do masażu


"Ciało, które regularnie masowane jest olejem nie dozna urazu nawet jeśli będzie poddane ciężkiej pracy. Ciało obdarzone dotykiem przez codzienny masaż ciepłym olejem ziołowym staje się silne i pełne gracji do późnej starości". Charaka Samhita rozdz. 1, wers. 88-89

 

Produkcja tychże kosmetyków w Indiach przebiega wedle ustalonych norm i jedynie w rodzinnych przedsiębiorstwach, gdzie tradycja i wiedza na ten temat przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, niemniej przed ich sprzedażą w Europie przechodzą przez szereg badań, by zyskać certyfikaty zgodne z ogólnie przyjętym kanonem bezpieczeństwa.


Zgodnie z tradycją Ajurwedy oleje, które powstają według tradycyjnych receptur skomponowanych przeszło 2000 lat temu, produkowane są w wielkich kadziach, doprowadzane do temperatury 95 - 99 stopni Celsjusza i gotowane oraz ciągle mieszane przez minimum trzy dni. .


Zioła potrzebne do produkcji olejów zrywane są wedle rytmu natury, czyli zgodnie z fazami księżyca i słońca, ponieważ wtedy w swym składzie mają największą ilość substancji leczniczych.


Wszelkie działania przy produkcji kosmetyków ajurwedyjskich mają na celu jak najdokładniejszą optymalizację ich działania, tak by wszystkie substancje lecznicze mogły dotrzeć wgłąb skóry. Jest to niezmiernie ważne przy terapii, ponieważ przede wszystkim korzystnie wpływa na regenerację i odżywienie tkanki, jak również ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu.


Ajurveda całkowicie wyklucza używanie wszystkiego co syntetyczne, wedle maksymy: "Nie kładź na ciało tego, czego nie mógłbyś zjeść”.


Podczas szkoleń, jak również w ofercie dystrybucyjnej posiadamy produkty marek, którym leży na sercu przede wszystkim korzystanie jedynie z naturalnych produktów pochodzenia roślinnego, w miarę możliwości z kontrolowanych upraw ekologicznych.


W żadnym wypadku nie stosujemy surowców zmodyfikowanych genetycznie, z martwych zwierząt, czy wyrobów petrochemicznych. Przykładamy wszelkich starań by produkty, na których pracujemy nie były testowane na zwierzętach, ani tym bardziej w swym składzie nie miały żadnych syntetyzatorów. Staramy się by opakowania naszych kosmetyków, również były  ekologiczne.

 

 • Oleje - Oleje są głównym składnikiem produktów. Ich zdobycie wiąże się z jak najbardziej naturalną uprawą roślin, a następnie zimnym tłoczeniem i nierafinowaniem. Dzięki temu finalny produkt jest bogaty w wartości biologiczne i odżywcze, o jedwabistej strukturze. Przyczynia się to do łatwiejszego przyswajania produktu przez skórę. 
 • Emulgatory - W naszych kosmetykach łączenie wody z olejami odbywa się za sprawą emulgatorów pochodzenia roślinnego.  
 • Substancje zapachowe - Lekki, łagodny i przyjemny zapach naszych kosmetyków wynika tylko i wyłącznie ze stosowania naturalnych olejków eterycznych. Dzięki temu częstotliwość wystąpienia alergii zniwelowana jest praktycznie do minimum. 
 • Konserwanty - Nasze kosmetyki konserwowane są jedynie za pomocą naturalnych metod, czyli odpowiednio dobranych składników, takich jak wybór czystych produktów, zastosowanie olejków, witamin.
 • Substancje czynne - Przy produkcji naturalnych produktów istotne jest by stosować jedynie wysokiej jakości ekstrakty roślinne. Skutkuje to uzyskaniem pełnowartościowego produktu bogatego w składniki czynne.

Sprawdź nasze: akcesoria do masażu