Pakiet ajurwedyjski SPA
PRZEWIŃ

Masaż Abhyanga

Kurs masażu ajurweda Abhyanga

 

Ajurwedyjski masaż Abhyanga ma długą i bogatą historię sięgającą tysięcy lat wstecz. W Indiach był uważany za jedną z najważniejszych praktyk samoopieki i medycyny holistycznej. Masaż Abhyanga był stosowany w celu poprawy zdrowia i samopoczucia, a także do leczenia różnych chorób i dolegliwości.

Masaż Abhyanga (w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”), to w zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju należy użyć w trakcie masażu.

Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów „marma” oraz kanałów energetycznych „nadis”, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów.

Badania naukowe dowodzą, że masaże olejami ajurwedyjskimi intensywnie przyspieszają produkcję hormonów w skórze. Właściwości odmładzające i regenerujące tego typu masaży znane są i wykorzystywane w Ajurwedzie od tysięcy lat. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.

W Ayurvedzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące i inne. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej.

Najlepszymi jakościowo olejami ayurvedyjskimi są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum). Długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotna filtracja, sprawiają, że oleje te uzyskują delikatną strukturę. Dzięki temu oleje przenikają przez pory skórne i wnikają głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jeżeli chodzi o odżywienie tkanki lub oczyszczenie organizmu ze złogów.

Stosowanie zwykłego, spożywczego oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek nie ma nic wspólnego z Ajurwedą. Skuteczność masażu Abhyanga zależy przede wszystkim od jakości i właściwości użytego oleju.

Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

 

Poznaj inne kursy masażu: Kurs masażu kamieniami Ratnaabhyanga

Masz pytania?

Z chęcią na nie odpowiemy!





    Najbliższy kurs

    Dostępny tylko w pakiecie szkoleniowym

    Pakiet ajurwedyjski SPA (KA)

    Termin 04.06-07.06.2024
    Cena 2900 zł
    Kaucja zwrotna 500 zł
    Dostępne miejsca 5

    Filmy z kursu