Pakiet egzotyczny SPA
PRZEWIŃ

Masaż Balijski

Kurs masażu balijskiego

Masaż balijski to niezwykłe połączenie różnorodnych i zaskakujących technik, które obejmują szeroki zakres ruchów wykonywanych dłońmi. Podczas tego zabiegu ciało jest poddawane ściskaniu, opukiwaniu, rozcieraniu, gładzeniu oraz rozciąganiu, z zastosowaniem różnego stopnia nacisku. Dzięki tej różnorodności technik ciało doznaje głębokiego odprężenia.

Masaż balijski łączy w sobie elementy różnych tradycji masażu, takich jak ajurweda, refleksologia, stretching, aromaterapia i akupresura. W rezultacie, zabieg ten nie tylko relaksuje ciało, ale także pobudza zmysły i równowagę energetyczną organizmu.

Korzenie masażu balijskiego

Masaż balijski korzeniami sięga legendy, w której ten holistyczny rytuał przedstawiła autochtonicznym Balijczykom bogini Lakszmi – kobieta o czterech ramionach, patronka szczęścia, piękna, powodzenia oraz bogactwa. Stąd też wywodzi się przekonanie o tym, że techniki masażu balijskiego bazują na pracy ramion i dłoni.

Masaż wykonywany w ten sposób to owoc połączenia ajurwedy z tradycyjną medycyną chińską. Kieruje się podejściem holistycznym, bazującym na teorii jedności organizmu z konkretnymi sferami życia.

Masaż balijski – dla kogo? Wskazania i przeciwwskazania

Masaż balijski polecany jest zwłaszcza dla osób, które czują nasilające się przepracowanie i wyczerpanie, ponieważ należy do najbardziej odprężających masaży orientalnych. Dochodząc do głębokich warstw mięśni, masaż balijski wpływa pozytywnie na krążenie krwi, niwelując bóle. Polecany jest głównie osobom, które cierpią na częste skurcze mięśni.

Jak wygląda masaż balijski?

Masaż balijski docierający do głębokich warstw mięśni, stymulując ich pracę, poprawia kondycję skóry i wzmaga regenerację ciała, lecz zanim to nastąpi, w trakcie masażu wykorzystuje się moc olejków eterycznych.

Relaksacja przy użyciu olejków eterycznych

Przy masażu balijskim, stosowane orientalne olejki eteryczne uwalniają niesamowitą woń, która korzystnie wpływa nie tylko na napięte mięśnie, ale też pozwala poczuć harmonię ciała i ducha. Ich kojący aromat działa uspokajająco na zmysły, przygotowując umysł i ciało do głębokiej relaksacji oraz wyciszenia.

Usprawnienie przepływu krwi i energii

W kolejnym etapie rozpoczyna się masowanie ciała, które zapewni usprawnienie przepływu krwi – znacznie wspierające funkcjonowanie układu odpornościowego i umożliwiające swobodny przepływ energii. Wszystko to, dzięki zastosowaniu intensywnych działań masażysty.

Oczyszczanie i regeneracja

W trzecim etapie ruchy masażysty skierowane są na całe ciało, a dopiero na końcu skupiają się na dłoniach oraz stopach. Ten wyjątkowy zabieg, poprawiający kondycję skóry, opiera się na naprzemiennym rozcieraniu, ugniataniu, gładzeniu i opukiwaniu skóry.

Takie działanie usprawnia krążenie tlenu oraz umożliwia swobodny przepływ energii, a także sprzyja wypłukiwaniu z organizmu toksyn.

Refleksologia stóp i dłoni

Ostatnim etapem masażu balijskiego jest zastosowanie refleksologii stóp i dłoni, co dodatkowo wspomaga relaksację i równowagę energetyczną organizmu. Tego typu masaż intensywnie oddziałuje na cały organizm i jest niezastąpiony jako ukojenie w licznych dolegliwościach m.in. takich jak częste bóle głowy.

Korzyści płynące z masażu balijskiego

 1. Przywraca siły witalne.
 2. Wspomaga osiągnięcie poczucia wewnętrznego spokoju.
 3. Daje poczucie równowagi.
 4. Głęboko relaksuje umysł i ciało.
 5. Rozluźnia spięte mięśnie.
 6. Przynosi ukojenie przebodźcowanym zmysłom.
 7. Współgra z leczeniem bólu, przemęczenia, stresu czy sztywności w ciele.
 8. Odżywia i regeneruje skórę.

Korzyści z kursu masażu balijskiego

 1. Wzbogacenie oferty swojego gabinetu masażu o luksusową technikę.
 2. Nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej.
 3. Uzyskanie uprawnień do wykonywania masaży obejmujących kurs.
 4. Poszerzenie wiedzy nie tylko dotyczącej danych technik, ale również dotyczącej odpowiednich kosmetyków czy akcesoriów.
 5. Możliwość konsultowania wątpliwości z prowadzącymi.
 6. Wskazówki jak rozpocząć własną działalność.
 7. Szansa na integrację z innymi masażystami.
 8. Doświadczenie atmosfery spokoju i skupienia w otoczeniu pięknych Borów Tucholskich.
 9. Możliwość przetestowania wysokiej jakości kosmetyków oraz sprzętu.
 10. Sposobność doświadczenia masażu z dwóch perspektyw: osoby masowanej i masującej.
 11. Nauka budowania odpowiedniej atmosfery, nieodłącznej części tego typu rytuałów.

Wyposażenie gabinetu masażu

Jeśli pragniesz przeprowadzić nawilżający masaż balijski w swoim gabinecie specjalistycznym, niezbędne będą odpowiednie akcesoria. Szukając profesjonalnego wyposażenia, które umożliwi właściwe i bezproblemowe przeprowadzenie różnego rodzaju masażu, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego Akademii Masażu Karuna.

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty najwyższej jakości, które pozwolą ci przeprowadzić kompletny masaż balijski. Oferujemy kosmetyki z górnej półki, gwarantujące satysfakcję zarówno dla ciebie, jak i najbardziej wymagających klientów.

Masaż balijski w pakiecie egzotycznej przyjemności

Masaż balijski dostępny jest w pakiecie egzotycznym SPA (KE).

Pakiet zawiera w sobie takie techniki, jak:

 1. Hammam marokański.
 2. Hammam turecki.
 3. Masaż balijski.
 4. Masaż stopami Padanghata.
 5. Masaż tajski Nuad Phaen Boran.

Cały kurs masaży stanowi kompleksowy zestaw powiązanych ze sobą, skutecznych, egzotycznych i interesujących technik.

Dołącz do nas już dziś i bez obaw rozwijaj swoja pasję do masażu! W razie pytań skontaktuj się z nami, podając swojego e-maila i uzyskaj więcej informacji, na temat naszych kursów w Borach Tucholskich!

Masz pytania?

Z chęcią na nie odpowiemy!

  Najbliższy kurs

  Dostępny tylko w pakiecie szkoleniowym

  Pakiet egzotyczny SPA (KE)

  Termin 16.04-19.04.2024
  Cena 2900 zł
  Kaucja zwrotna 500 zł
  Dostępne miejsca 1

  Filmy z kursu