Świat potrzebuje masażu

KURSY MASAŻU KARUNA – SZEROKIE MOŻLIWOŚCI 

Szkoła masażu Karuna oferuje kursy z licznych technik i sztuk masażu, zarówno I jak i II stopnia. Wszystkie prowadzone są przez profesjonalistów uczonej metody, z zachowaniem najwyższej klasy praktyk i przy wykorzystaniu skutecznych sposobów szkolenia. Wszystko odbywa się w przyjacielskiej atmosferze i w spokoju sprzyjającym nauce. 

Zdobądź nowe kwalifikacje i sprawdź, jakie kursy oferujemy! 

Ajurweda Abhyanga

Przy użyciu ciepłych, ziołowych olejów o różnym działaniuAbhyanga to w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”. Masaż ten jest głęboko relaksujący i oczyszczający, to jeden z najważniejszych zabiegów w Ajurwedzie. Pozytywnie oddziałuje na system immunologiczny, ma właściwości odmładzające i regenerujące. Pomaga się zrelaksować i oczyścić umysł. 

Antycellulitowy Udvartana

Kurs masażu ajuwerdyjskiego, w którym wykorzystuje się sproszkowane zioła, kasze i tradycyjne oleje ajurwerdyjskieUdvartana znana jest z właściwości intensywnego pobudzania przemiany materii. Uwielbiają ją zwłaszcza kobiety chcące pozbyć się cellulitu. Masaż polecany jest osobom tęgim, otyłym i z dużą ilością złogów. Może być wykonywany na sucho lub na mokro. 

Ajurweda Shirodhara

Polegający na masowaniu tzw. trzeciego oka, czyli punku między brwiami. Do zabiegu używa się ciepłego, ziołowego oleju ajuwerdyjskiego lub mleka gotowanego z ziołami. To jeden z popularniejszych masaży ajuwerdyjskich. Wykorzystuje się go w celu osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii. 

Kamieniami Ratnaabhyanga

Kurs masażu dużymi, gorącymi kamieniami, przy użyciu naturalnego, certyfikowanego oleju ajuwerdyjskiego. Do zabiegu wykorzystuje się kamienie półszlachetne i kryształy górskie. Nie należy utożsamiać tej metody z masażem kamieniami bazaltowymi, Ratnaabhyanga to zupełnie inny zabieg. Ma działanie regenerujące, relaksujące i likwiduje napięcia w ciele. 

Twarzy Mukabhyanga

Kursy masażu twarzy, szyi i dekoltu. Do zabiegu wykorzystuje się naturalne oleje i tradycyjne ajuwerdyjskie kosmetyki. Masaż ma na celu połączenie ciała i ducha dzięki stymulowaniu „marma”, czyli miejsc, w których łączą się obie te strefy. Mukabhyanga dodaje skórze świeżości i usuwa ślady zmęczenia. Działa relaksująco zarówno na ciało, jak i na umysł. 

Antycellulitowy Jambira Pinda Sweda

Kurs masażu, w którym wykorzystywane są stemple wypełnione cytryną i wiórkami kokosowymi. Są to stemple w 100% naturalne i jednorazowego użytku. Masaż ma działanie antycellulitowe oraz detoksykujące. Przyjemnie rozgrzewa i ujędrnia skórę. Stemple do Jambira Pinda Sweda przygotowuje masażysta. 

Stopami Padanghata

Masażysta wykonuje zabieg jedną stopą, a drugą zachowuje balans. Masaż jest głęboki, mocny. Umożliwia rozluźnienie mięśni głębokich i zalecany jest zwłaszcza osobom aktywnym. Dawniej stosowany był przez wojowników kalarysjskich, dlatego Padanghata nazywa się też masażem kalaryjskim. 

Miodowy Abhisek

Z użyciem ciepłego, całkowicie naturalnego miodu. Abhisek pobudza krążenie krwi i głęboko rozluźnia. Pięknie odżywia skórę, nadając jej sprężystości. Zabieg stosowany jest zarówno w celu poprawienia nastroju, jak i podczas walki z cellulitem. Wspomaga pozbycie się toksyn z organizmu. 

Netra Vasti

Polegający na kąpieli oczu w roztopionym maśle GheeNetra Vasti regeneruje zmęczone oczy i pomaga w walce z przewlekłymi schorzeniami. Daje ukojenie oraz zmniejsza napięcie wokół oczu. 

Głowy Shiroabhyanga

Wykonywany w pozycji siedzącej. Shiroabhyanga polega na masowaniu głowy, twarzy, barków oraz pleców przy użyciu ciepłego oleju ajuwerdyjskiego. Ma za zadanie redukować nerwy i zmęczenie. Pomaga w walce z dolegliwościami bólowymi i pozytywnie wpływa na układ nerwowy. 

Khadi Vasti

Kurs masażu olejowego na kręgosłup. Do przeprowadzenia zabiegu używa się ciepłych, ziołowych olejów terapeutycznych. Masaż rozluźnia mięśnie i relaksuje. Pomaga m.in. w walce z bólami stawów, rwą kulszową, nerwobólami i bezsennością. 

Kurs masażu klasycznego z technikami orientalnymi

Polegający na nauce klasycznych zabiegów z wykorzystaniem technik orientalnych. Obejmuje m.in. szkolenie masażu Ratnaabhyanga i Abhisek. Uczy podstaw konsultingu SPA i przygotowuje do profesjonalnej pracy jako masażysta. 

Lomi Lomi

Hawajski z użyciem przedramion. Zabieg ten wywodzi się z filozofii Huny i funkcjonuje również pod nazwą „dotyk łapą zadowolonego kota”. Wykorzystywany jest m.in. do walki z chronicznymi bólami kręgosłupa i głowy. Masażysta porusza się w rytm charakterystycznej, tanecznej muzyki. 

Tajski

Głęboki łączący techniki akupresury, pasywną jogę, stretching i refleksologię. Wykonywany jest w ubraniu, na macie. Masażysta do zabiegu używa dłoni, przedramion, łokci i stóp. Potocznie masaż tajski nazywany jest „jogą dla leniwych”. Skupia się na masowaniu głównych meridian. 

Kurs masażu bambusami i miotełkami

Modelujący Bamboo Cho Massage. Do zabiegu wykorzystuje się bambusy i miotełki, które rozluźniają ciało i pobudzają potencjał elektryczny organizmu. Masaż wspomaga też proces odchudzania, ma działanie detoksykujące. Można go wykonywać lekko lub mocno. 

Balijski

Łączący techniki znane z akupresury, refleksologii, ajurwedystrechingu i aromaterapii. Podczas zabiegu masażysta wywiera silny nacisk akupresurowy, a następnie intensywnie uciska, gładzi, rozciera, opłukuje i rozciąga skórę. Osoba masowana wprowadzana jest w stan głębokiego relaksu. 

Tajski masaż stóp

Bazuje na masażu stóp i akupresurze stref refleksologicznych. Rozluźnia nogi, usuwa uczucie obrzmiałych kończyn i oczyszcza organizm z toksyn. Wspiera m.in. trawienie, pracę mózgu, układ hormonalny, gruczoły limfatyczne. 

Misami tybetańskimi

Polega na wydobyciu dźwięku z mis tybetańskich poukładanych na ciele osoby masowanej. Do zabiegu mogą być wykorzystywane również dzwony tybetańskie. To masaż idealny dla osób, które nie przepadają za dotykiem obcej osoby. 

Turecki Hammam

Łączący zabiegi oczyszczające i pielęgnujące. Składa się z ceremonialnej kąpieli oraz peelingowania ciała za pomocą rękawicy Kessa i czarnego mydła. Masaż tradycyjny wykonywany jest przy użyciu piany. 

Marokański Hammam

Marokańska odmiany masażu Hammam. Polega na wykonaniu dogłębnie oczyszczającego peelingu i masowaniu ciała przy użyciu czarnego mydła. Punktem głównym zabiegu jest masaż ciepłym olejem. 

Shiatsu (Anma Ki)

Kurs japońskiego masażu Shiatsu, zwanego także Anma Ki. Zabieg ten wykonywany jest w celach leczniczych i polega na poprawie stanu „Ki” w ciele. Wzmacnia witalność organizmu, polepsza samopoczucie i ma działanie prozdrowotne. 

Tui Na

Kurs masażu dawniej nazywanego Anmo. Tui Na to zabieg wykonywany technikami popychania, czyli Tui, oraz uciskania, czyli Na. W jego trakcie masażysta używa różnych metod masażu, mobilizacji, manipulacji i gimnastyki. Tui Na ma za zadanie odblokować energię „chi”.